Toronto potřebuje posílit. Treliving preferuje promyšlené kroky před náhlými změnami

O potřebě posílení obranného řetězce v týmu Toronto Maple Leafs se nemluví jen mezi fanoušky, ale i ve vedení klubu. Generální manažer Brad Treliving, přirozeně, chápe naléhavost situace, avšak zároveň se snaží vyhnout náhlým a radikálním obměnám v kádru. Jeho rozhodování ovlivňuje i nejistota spojená s platovým stropem v Toronto.

Po zařazení obránce Johna Klingberga na listinu dlouhodobě zraněných hráčů minulý týden začaly okamžitě kolovat spekulace ohledně toho, zda bude schopen nastoupit ještě v této sezóně.

V nadcházejícím týdnu budou Maple Leafs lépe informováni o závažnosti Klingbergova zranění. Pokud by však byl vyřazen na celou sezónu, uvolnilo by to pro klub finanční prostředky ve výši 4,15 milionu dolarů, které by mohly být využity na posílení týmu.

V případě, že by se Klingberg mohl vrátit během základní části sezóny, bude třeba zajistit, že Leafs budou mít dostatek finančního prostoru pro jeho potenciální návrat, a zároveň pro případné získání další posily.

Toronto již vedlo jednání s Calgary ohledně obránců Chrisa Taneva a Nikity Zadorova a zkoumá další možnosti. Zadorov již dříve vyjádřil přání být vyměněn, ale šéf Flames Craig Conroy zdůraznil, že klub nespěchá. „Uděláme to, co je nejlepší pro Flames, stejně jako v případě každého hráče,“ uvedl Conroy.

Podle informací se Treliving zajímá o hráče jako Ilja Ljubuškin z Anaheimu a Sean Walker z Philadelphie, jejichž smlouvy společně s Tanevem a Zadorovem brzy vyprší.

Naneštěstí však došlo i na další zranění v týmu. Mark Giordano se v posledním zápase proti Floridě obětavě postavil před střelu, ale následky jsou závažnější. „Bude chybět nějaký čas,“ potvrdil kouč Sheldon Keefe. S odstoupením Klingberga, Giordana a absencí Timothyho Liljegrena čelí Maple Leafs výzvě v defenzivě.

Zdroj: NHL

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *