NHL zvažuje úpravu pravidel

V úterý se generální manažeři všech týmů NHL sešli v Torontu k diskuzi o aktuálních hokejových otázkách, s důrazem na možné úpravy pravidel, zejména v oblasti prodloužení zápasů. Diskutovalo se o možnosti omezení času pro střely a rovněž o zákazu návratu do středního pásma, aby se zabránilo zbytečnému zpomalování hry.

Hlavním cílem všech případných změn je zvýšení atraktivity hokeje. Generální manažeři se dohodli, že se ještě jednou sejdou během sezony, tentokrát v březnu na Floridě, kde budou diskutovat a pravděpodobně schvalovat nebo odmítat navrhované změny.

Diskuze v Torontu se zaměřila především na formu prodloužení, která byla implementována v roce 2015 s cílem snížit počet zápasů, které končily až nájezdy. Nyní se v prodloužení rozhoduje o zhruba dvou třetinách nerozhodných zápasů, což je výrazné zlepšení oproti době před změnou pravidel.

Viceprezident NHL Colin Campbell společně s manažery představil návrh na další vylepšení prodloužení. Někteří manažeři vyjádřili nesouhlas s tím, že týmy někdy „nudně“ drží kotouč na holích, neusilují o zakončení a často záměrně opouštějí útočné pásmo, aby unavily soupeře a připravily se na nový útok.

Zdroj: NHL

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *