Bayern zažil o víkendu ostudný debakl

Bayern Mnichov utrpěl ve Frankfurtu zdrcující porážku 1:5, což znamená konec jejich neporazitelné série v německé fotbalové lize a zmeškání příležitosti postoupit na čelo neúplné tabulky. Union Berlín, účastník Ligy mistrů, porazil Mönchengladbach 3:1 a získal své první vítězství od 26. srpna. Borussia Dortmund hrála od 15. minuty bez vyloučeného Matse Hummelse, podlehla Lipsku 2:3 a za vedoucím Leverkusen zaostává o deset bodů.

Eintracht se dostal do vedení proti Bayernu po 12 minutách. Čaibí trefil břevno, od nějž se míč odrazil k nejlepšímu střelci domácích, Marmúšovi, který osmým gólem sezony otevřel skóre. Překvapivý průběh utkání pokračoval v 31. minutě, když Dina Ebimbe obral o míč obránce Kim Min-čeho, prokličkoval se až na malé vápno a se štěstím prostřelil brankáře Neuera.

O pět minut později po špatné rozehrávce Bayernu zvýšil Larsson skóre na 3:0. Těsně před poločasem Kimmich snížil rozdíl. Bavorský celek však ve druhém poločase nenašel cestu k vyrovnání a naopak už v 50. minutě prohrával opět o tři branky. Druhý gól v zápase vstřelil Dina Ebimbe a o deset minut později Knauff upravil na konečných 5:1.

Bayern naposledy prohrál o čtyři nebo více branek v říjnu 2021 s Mönchengladbachem 0:5 v Německém poháru. Poslední podobná prohra v bundeslize přišla v listopadu 2019, kdy Bayern padl rovněž ve Frankfurtu stejným výsledkem jako dnešní zápas.

Zdroj: Bayern Mnichov