Rafael Nadal se po roční pauze vrací k tenisu


Bývalý první hráč světového žebříčku a španělská tenisová ikona Rafael Nadal plánuje svůj návrat na kurty po roční pauze způsobené zraněním. Informoval o tom prostřednictvím sociálních sítí, přičemž svůj comeback plánuje na lednový turnaj v Brisbane.

Sedmatřicetiletý Nadal čelil zdravotním problémům od letošního Australian Open a v červnu podstoupil operaci kyčle, což ho připravilo o celou sezónu. S velkým očekáváním nyní oznámil svůj návrat, zdůrazňujíc, že po roce mimo je čas znovu se vrátit na dvorce. „Bude to první týden v lednu v Brisbane. Těším se na vás,“ sdělil Nadal svým fanouškům.

Po účasti v Brisbane má Nadal zamířit i na Australian Open, jak již předeslal ředitel turnaje Crait Tiley v říjnu. Navzdory poklesu na žebříčku až na 663. místo během odmlky se Nadal v Melbourne může pyšnit dvěma triumfy z let 2009 a 2022.

I přes spekulace o možném ukončení kariéry po nadcházející sezóně, Nadal vyjádřil zájem zúčastnit se olympijských her v Paříži a také si chce zachovat přítomnost na pařížském grandslamu Roland Garros, kde drží rekordních 14 titulů.

Zdroj: Guardian

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *