Kdo získal televizní práva pro ATP a WTA pro rok 2024?

Od ledna 2024 se primárním vlastníkem televizních práv na přenosy všech tenisových turnajů z ATP Tour pro Česko a Slovensko stane televizní operátor Telly, který je provozován společností Lama Energy Group. Nový kanál Premier Sport 3 bude vysílat kompletní sezónu mužského tenisu a bude dostupný v Česku prostřednictvím Telly a také na O2 TV. Další operátoři jednají o zařazení tohoto nového kanálu do svých nabídek.

V rámci vysílacích práv na ATP Tour bude Premier Sport 3 přenášet více než 60 tenisových turnajů. To zahrnuje devět turnajů ATP Masters 1000, 13 turnajů ATP 500 a 36 turnajů ATP 250, doplněných o Nitto ATP Finals a Next Gen na konci sezóny. Grand Slam turnaje pro muže i ženy, jako jsou Australian Open, French Open, Wimbledon a US Open, budou nadále dostupné na kanálech Eurosport 1 a Eurosport 2.

Co se týče televizních práv na turnaje ženského tenisového okruhu WTA pro Česko a Slovensko, tato práva nově získala francouzská Canal+ Group na období následujících pěti sezón, tedy od roku 2024 do roku 2028. To zahrnuje turnaje WTA 1000 a WTA 500, vybrané turnaje WTA 250 a také WTA Finals, známý jako Turnaj mistryň. Přenosy těchto turnajů budou k dispozici prostřednictvím satelitní a internetové televize Skylink, která je součástí skupiny Canal+, a také ve streamingové službě Canal+, která nabízí i další sportovní obsah, včetně fotbalové Premier League.

Zdroj: Mediar

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *