Zůstanou Sainz a Leclerc u Ferrari?

Oběma jezdcům týmu Ferrari končí v příštím roce smlouvy, ale předseda představenstva Ferrari, John Elkann, vyjádřil silný záměr udržet Charlese Leclerca i Carlose Sainze v týmu.

Situace ohledně sestavy ještě nebyla potvrzena u týmu Williams, který zatím neoznámil, zda zůstane s Loganem Sargeantem. Pokud však Američan zůstane, zůstane jezdecká sestava v příštím roce nezměněna ve srovnání s Abú Dhabí.

Smlouvy řady jezdců, včetně jezdců Ferrari, skončí v příštím roce, což může vyvolat spekulace o přestupech. Jezdci Ferrari, jako Sainz, byli občas spojováni s jinými týmy, například s Audi. Nicméně oba jezdci opakovaně zdůrazňují svou touhu zůstat u italské stáje.

John Elkann potvrdil, že Sainz a Leclerc zůstávají v týmu Ferrari. Během rozhovoru s Agenzia di Stampa Italpress na dni investorů společnosti Exor, majitelky klíčového podílu ve Ferrari, Elkann uvedl, že letošní sezona byla zklamáním, přestože tým skončil na třetím místě v šampionátu. Elkann však zdůraznil pozitivní výsledky v poslední čtvrtině šampionátu, kdy tým konkuroval Red Bullu a získal několik pole positions.

Ferrari letos zaznamenalo jedno vítězství s Sainzem v Singapuru a celkově dosáhlo devíti pódií, což představuje třetinu výsledku Red Bullu a srovnatelný výkon s týmem McLaren. Elkann věří, že tým musí využít těchto pozitivních momentů k dalšímu úspěchu v následujícím šampionátu.

Zdroj: Ferrari

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *