Olympiáda opět v Salt Lake City?


Po více než dvaceti letech od zimních olympijských her v Salt Lake City v roce 2002, může toto americké město znovu přivítat olympiádu v roce 2034. Mezinárodní olympijský výbor (MOV) vyznačil Salt Lake City jako „preferovaného hostitele“ a zahájil konkrétní rozhovory o pořádání her s Americkým olympijským a paralympijským výborem.

Podle MOV jsou klíčovými faktory pro rozhodnutí o udělení pořadatelství finanční stabilita města, sportovní infrastruktura, zázemí pro sportovce a diváky, zájem fanoušků a další. I přes to, že Salt Lake City hostilo zimní olympiádu relativně nedávno, byla jeho infrastruktura hlavním důvodem pro favorizaci.

MOV zdůraznil, že využití stávajících sportovišť z roku 2002 bylo klíčovým faktorem rozhodnutí. To odpovídá na kritiku olympijských her za vysoké náklady na vybudování nových sportovišť, která po skončení her často zůstávají nevyužita.

Starostka Salt Lake City, Erin Mendenhall, vyjádřila optimismus ohledně schopnosti města uspořádat olympiádu, která sjednotí globální komunitu. Město je podle ní připraveno a zdůrazňuje, že většina infrastruktury je již financována ze soukromých zdrojů.

Zástupci MOV také poznamenali, že Amerika je pro ně atraktivní z hlediska získání nové výhodné smlouvy na vysílací práva, která s NBC končí v roce 2032. V návaznosti na letní olympiádu v Los Angeles v roce 2028 plánuje MOV vrátit olympiádu do USA, což zdůrazňuje jejich strategický zájem o americký trh.

Zdroj: Athletic

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *