Lionel Messi přemýšlí nad další účastí na MS


Po vítězství v Kataru Messi prohlásil, že to bylo jeho poslední mistrovství světa, ale aktuálně to vypadá jinak.

„Po loňském mistrovství světa jsem si myslel, že to bylo moje poslední, ale nyní cítím větší touhu být s týmem než kdy jindy. Procházíme neobvyklými časy a chci si to užívat naplno, aniž bych přemýšlel o tom, co přinese budoucnost za dva nebo tři roky – což ve fotbale představuje poměrně dlouhou dobu,“ prohlásil nejlepší hráč a druhý nejlepší střelec nedávného šampionátu v Kataru, který pro něj představoval již páté mistrovství světa v jeho kariéře. Dosud žádný fotbalista nenastoupil na šest světových šampionátů.

„Pokud budu pokračovat v dobré formě a budu schopen předvádět kvalitní výkony, budu pokračovat,“ dodal Messi, který hájí barvy národního týmu od roku 2005.

„Nyní se soustředím pouze na Copu América a chci si tam zahrát. Poté uvidíme, zda budu mít možnost účastnit se i mistrovství světa. Bude to záležet na mých fyzičkých podmínkách, většinou je v mém věku obtížné hrát na tak vysoké úrovni, ale zatím to nevylučuji,“ uvedl Messi, kterého dlouho reprezentační úspěchy míjely.

Na poslední Copě América před dvěma lety dosáhl úspěchu, získal třetí místo a předtím třikrát obsadil druhé a jednou první místo. Kromě toho má stříbro z mistrovství světa v roce 2014. „Titul mistra světa mi přinesl vnitřní klid vědomím, že v mé profesionální kariéře je možné dosáhnout všeho,“ dodal bývalý hráč Barcelony a Paris St. Germain, který od léta působí v MLS za Inter Miami.

Zdroj: efotbal

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *