Zvládne Manchester City náročný peloton?

Od sezony 2017/18 byla anglická Premier League svědkem velmi mála jistot, zejména pokud jde o boj o mistrovský titul. Manchester City a Liverpool byli téměř vždy hlavními favority, přerušenými pouze jednou roční pauzou Citizens. Tým Pepa Guardioly si mohl většinou klást za cíl pouze jednoho hlavního rivala, což značně usnadňovalo získávání titulů. Nicméně v aktuální sezóně se situace dramaticky změnila.

Manchester City skončil v poslední sezóně 2016/17 na horším než druhém místě, a tentokrát se potýká s výzvou obhájit mistrovský titul. Po 13 odehraných kolech je na druhém místě s 29 body, zatímco Arsenal vedoucí tabulky má 30 bodů. Liverpool a Aston Villa se rovněž nachází se 28 body. Tottenham, který nedávno vystřídal Manchester City na pátém místě, má 26 bodů.

Obránce Manchesteru City, Kyle Walker, vyjádřil po nedávném zápase s Liverpoolem svůj dojem z atmosféry po utkání. Upozornil na to, jak hráči Liverpoolu oslavovali remízu, což nazval „malou výhrou“ pro ně. Walker také uznal, že boj o titul bude v této sezóně náročnější s konkurencí zlepšeného Liverpoolu a stabilizovaného Arsenalu.

Vývoj v čele tabulky Premier League ukazuje, že se tato sezóna stala mimořádně vyrovnanou a dramatickou. Arsenal jako lídr po 13 kolech svědčí o síle konkurence, a kluby jako Liverpool a Aston Villa ukazují, že mají reálnou šanci na boj o titul. Tottenham, ačkoli nedávno ztratil pozici v první pětce, zůstává důležitým aktérem v soutěži.

Zdroj: Isport

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *