Mrázek vychytal nulu za Chicago


Po čtyřech odehraných zápasech se hokejisté Chicaga mohli radovat z výhry, a klíčovým hráčem v této úspěšné sérii byl brankář Petr Mrázek. Na domácím ledě v United Center dokázal zneškodnit všechny 37 střel od Ducks a poprvé od dubna 2021 udržel svou branku nedotčenou. Těsné vítězství 1:0 zajistil týmu Blackhawks pěknou střelou v přesilovce Philipp Kurashev. I přesto, že ve třetí třetině mělo Chicago jen jediný střelecký pokus, dokázalo udržet nulu vzadu a dotáhnout zápas do úspěšného konce.

Po utkání Kurashev sdílel své dojmy: „TJ skvěle našel Connora, tak jsem se jen snažil nabízet, kdyby mě potřeboval. Puk se trochu rozskákal, takže ano, potřeboval mě a střela se mi povedla. Celkově to byl skvělý zápas, ale hlavně v přesilovkách a oslabeních a Petr v bráně. Každé vítězství se počítá, je jedno jak, bereme všechna. Dneska to přesně tak bylo, tak snad to bude pokračovat i příště.“

Brankář Mrázek si pochvaloval svůj výkon: „Jo, už je to dávno, ani si nepamatuji kdy naposledy. Mám z toho dobrý pocit. Asi by se dalo říct, že měli dobrý začátek, kdy na mě šlo pár střel a tím se pak člověk dostane do pohody.“ Přitom zdůraznil klíčový okamžik na konci druhé třetiny, kdy vychytal šanci Vatrana během špatného střídání.

Trenér Luke Richardson zhodnotil Mrázkův výkon jako rozhodující: „To byl důležitý moment, tím skvělým zákrokem nám dal Petr hodně sebevědomí do třetí třetiny. Přitom jsme o tom mluvili, že musíme pořádně nahazovat puky a když to nejde, tak si ve druhé třetině dávat větší pozor na to, jak střídáme. Nejdřív jeden obránce, pak teprve druhý, jinak je to nebezpečné.“

Dodatečně je třeba zmínit, že Connor Bedard přidal svou 10. asistenci v této sezóně a stal se vedle Denise Savarda a Jonathana Toewse třetím hráčem v historii klubu, který během prvních 25 zápasů zaznamenal jak deset vstřelených branek, tak deset přihrávek.

Zdroj: Chicago Blackhawks

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *